שף פרטי זה לא יקר

דף הבית » שף פרטי זה לא יקר

מדוע הזמנת שף פרטי עדיף מבחינה כלכלית

לרוב ידוע שהזמנת שף פרטי זו פריבילגיה לאנשים אמידים או עשירים, אך ככל שבוחנים את הטענה הזו לעומק מבינים כמה היא לא נכונה. או לפחות אינה נכונה כאשר מדובר בשירותי שף עד הבית של השף מאור נתן.

במאמר זה תגלו שלהזמין שף פרטי זה לא יקר כמו שחשבתם וכשמתבוננים בעלות האלטרנטיבית לעבודתו של שף פרטי שחוסך מאיתנו את כל הכאב ראש הטמון באירוח, מבינים טוב יותר האם שף פרטי זה יקר או לא. בהמשך המאמר תחשפו לתחשיב הבא שיעשה שיעשה לכם סדר בהוצאות תכנון ארוחה או אירוע משפחתי ותוכלו לשקול בצורה טובה יותר מה באמת עדיף, להזמין שף פרטי או להכין בעצמנו.

 

תחשיב עלות אוכל ושתייה לאירוע פרטי בבית

בתחשיב זה ניקח את כלל ההוצאות הקיימות באירוע פרטי בבית וננסה לאמוד את העלות שלהם ביחס למחיר של שף פרטי. רק נציין שיש הבדל משמעותי במחירים של קייטרינג לאירועים לעומת שף פרטי ששם מספר האורחים מצומצם ובדרך כלל שפים פרטיים מתמחרים את הארוחות שף בהתאם למספר האורחים.

נניח יש לנו אירוע עם 10 משתתפים שמתקיים בתל אביב. באירוע הזה התפריט יהיה בשרי ויהיו בו גם מנות דגים ומבנה התפריט יהיה כמה סוגים של מנות ראשונות, כמה סוגים ל מנות עיקריות ותוספות וכמובן קינוחים.

לכל זה אנחנו מוסיפים לחמים ומטבלים ושתייה קלה, חמה ורוב הסיכויים שגם אלכוהול, או לפחות יין. עד כאן הייתה לנו עלות האוכל והשתייה בלבד ועכשיו לדברים הנוספים.


תחשיב שאר העלויות באירוע פרטי בבית

לאחר שמנינו את עלויות האוכל והשתייה כעת תקראו על שאר העלויות הנוגעות לאירוע פרטי בבית, והם: כלי ההגשה, העוזרים והמגישים שמחליפים את המלצרים, המתנדבים בשטיפת כלים. כלי הגשה למשל, בין אם חד פעמי ובין אם צלחות חרסינה / זכוכית, גם לזה ישנה עלות אלטרנטיבית. הרי מישהו יצטרך לערוך את השולחן, להגיש את המאכלים ולשטוף את הכלים (סכו"ם, כוסות, צלחות, מפה, מפיות, קרפים לשתייה).

עלות הזמן שהולכים לקצביה לחפש בשר וכמו כן לחנות הדגים ולשאר המוצרים והחומרי גלם של התפריט המתוכנן. הדלק שמתבזבז לנו בדרך לקנייה. הדוח שאולי נקבל מהפקח בגלל שמיהרנו ולא החנינו את הרכב בכחול לבן 🙂 ראה כאן מחירים של שף פרטי


סיכום תחשיב עלויות אירוע פרטי בבית

 • עלות אוכל ושתייה לארוחה בשרית ללקוח פרטי = 1200 ש"ח
 • עלות אלטרנטיבית של מתנדבי השטיפות כלים = 300 ש"ח
 • עלות אלטרנטיבית של מתנדבי ההגשה = 300 ש"ח
 • עלות אלטרנטיבית של זמן הקניה = 200 ש"ח
 • סה"כ עלות 2000 ש"ח

מסקנות מתחשיב עלות אירוע פרטי בבית

 • האירוע שעשינו לעצמינו עלה לנו עלות + כאבי ראש 🙂 = 200 ש"ח לאדם
 • אם היינו מזמינים את שף פרטי מאור נתן זה היה עולה לנו בסביבות = 300 ש"ח לאדם
 • אם היינו מזמינים את השף הפרטי מאור נתן לבשל לנו והוא לא היה מספק כלי הגשה ומלצרים זה היה עולה לנו = 200 ש"ח לאדם
 • אם בא לנו להתפנק ולהיות אורחים בבית שלנו, מזמינים שף פרטי ומשלמים עוד כמה שקלים על מנת שישרתו אותנו ולא לעסוק בדאגות על הארוחה ובטח ששף פרטי מבשל ארוחה היא תהיה טובה ומוצלחת יותר וזו התמורה למחיר.
 • על כל מקרה, באותה עלות (200 ש"ח לאדם) שעלתה לנו, אפשר להזמין שף שיבשל לנו.

לאירועי שף פרטי בהנהלת השף מאור נתן:

צלצלו עכשיו למאור נתן 050-786-7711 או צרו קשר בטופס הבא ונחזור אליכם עם פרטים והצעות.

למידע נוסף השאירו פרטים:

  שם*:
  נייד*:
  דוא”ל*:
  נושא:
  הודעה:
  שף פרטי לארוחת גורמה מאור נתן

  במיוחד בשבילך

  100 ש"ח מתנה!

  רוצה הטבה לתפריט אוכל גורמה מוכן מהמעדניה החדשה שלי?